Економічний погляд

Бізнес за реформу державного управління: «Від скарг – до плану дій!»

Як Голова Правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова Формація» (до речі, у 2019-му році йому виповниться 22 роки), знаю, що головне, чого бізнесмени очікують від держави, — це створення нормальних умов для ведення бізнесу, стабільності та передбачуваності. Будь-яка держава шанує ті професії, які є небезпечними та почесними. В нашій державі, на мою думку, професія Підприємця є одночасно і почесною, і небезпечною. Це моє переконання – результат того, що я не лише підприємець-практик з відповідним досвідом більше, ніж 30 років, але й Голова Правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова Формація» (до речі, у червні йому виповниться 22 роки).
Детальніше

Підприємництво в Україні – досвід, ілюзії, реальність

Головне, чого бізнес очікує від держави, — це створення нормальних умов для ведення бізнесу, стабільності та передбачуваності. Це моє переконання – результат того, що я не лише підприємець-практик з відповідним досвідом більше, ніж 30 років, але й Голова Правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова Формація» (до речі, у червні йому виповниться 22 роки).
Детальніше

Про перспективи України приєднатися до Цифрового співтовариства ЄС. Ефір радіо Голос Столиці від 27.07.2016 р.

Участь в цифровому співтоваристві ЄС необхідна українському бізнесу, зокрема це допоможе зменшити фінансові та часові навантаження на підприємців, вважає голова Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» Вячеслав Кредісов.
Детальніше

Експертна оцінка щодо питання обмежень на транзит і імпорт з боку Російської Федерації на рівні Світової організації торгівлі. Чим обернеться ця ініціатива…

Україна вирішила підняти питання обмежень на транзит і імпорт з боку Росії на рівні Світової організації торгівлі. Таку пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі вже схвалив уряд.
Детальніше

Експертна оцінка щодо тестового рейсу нового «Шовкового шляху» (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 02.02.16 р.)

Чи вигідний Україні проект новий «Шовковий шлях»? Почну з життєвого прикладу. Один мій товариш виробляє вікна в Україні, – одним з найбільших ринків збуту його продукції є Казахстан і саме цим тестовим поїздом він відправив свій товар. Так ось, – «сухий залишок»:, тривалість даного шляху збільшилась з 10 до 16 діб, вартість доставки виросла з менш ніж п’яти тисяч доларів до п’яти з половиною. Тобто стало довше і дорожче.
Детальніше

Експертна оцінка щодо обходу транзитного ембарго РФ та новий «Шовковий шлях» (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 13.01.16 р.)

Маршрут, який назвали новим «Шовковим шляхом», включає в себе паромні переправи через Чорне і Каспійське моря. Чи можна реалізувати цей проект? Впевнений, що так. Це справді певною мірою є проривом, насамперед, політичним. «Шовковий шдях» є комплексним інтернаціональним проектом і демонструє, яким чином можна обійти ембарго, введене РФ щодо української продукції та продукції, яка йде з Європи. Якщо говорити про економічну складову проекту, то його сенс в наступному. Доволі багато російських компаній возили товар через Україну. Але я не відчуваю, що на сьогоднішній день якась існує паніка щодо цих обмежень. Україна почала поступово повертатись в бік Європи. Європейський ринок значно більший, ніж російський. Але експорт в Європу також впаде, тому що існує глобальна світова криза, – це прогноз Світового банку на 2016 рік. Чи Україна виконала всі умови для лібералізації візового режиму? Напевно, всі не виконала, але тут дуже важливий вектор, імпульс. Якщо керівник держави Петро Порошенко приїжджає до Брюсселя і каже, що основні розбіжності будуть усунені, то це основний меседж з боку головного політика країни про те, що Україна йде в Європу.
Детальніше

Експертна оцінка щодо впливу торгових санкцій РФ (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 30.12.15 р.)

За умови обмеження Росією транзиту українських товарів через свою територію, експорт українських товарів до країн ЄС теж скоротиться. Доволі багато російських компаній возили товар через Україну. Але я не відчуваю, що на сьогоднішній день якась існує паніка щодо цих обмежень. Україна почала поступово повертатись в бік Європи. Європейський ринок значно більший, ніж російський. Але експорт в Європу також впаде, тому що існує глобальна світова криза, – це прогноз Світового банку на 2016 рік. Чи Україна виконала всі умови для лібералізації візового режиму? Напевно, всі не виконала, але тут дуже важливий вектор, імпульс. Якщо керівник держави Петро Порошенко приїжджає до Брюсселя і каже, що основні розбіжності будуть усунені, то це основний меседж з боку головного політика країни про те, що Україна йде в Європу.
Детальніше

Експертна оцінка щодо перспектив ЗВТ, відміни ГОСТів тощо (ефір радіостанції "Голос Столиці" від 17.12.15 р.)

Мій прогноз – для повноцінної інтеграції України до Єврозони знадобиться 7-10 років, але перші результати співпраці українці відчують на собі вже найближчим часом. Чи Україна виконала всі умови для лібералізації візового режиму? Напевно, всі не виконала, але тут дуже важливий вектор, імпульс. Якщо керівник держави Петро Порошенко приїжджає до Брюсселя і каже, що основні розбіжності будуть усунені, то це основний меседж з боку головного політика країни про те, що Україна йде в Європу.
Детальніше

Без названия

10 жовтня о 21:25 (субота) на телеканалі ТРК «Київ»
Детальніше

Бюджет Києва має бути народним

Щодо головіного фінансового документу столиці… Бюджет Києва має бути народним, а, отже, прозорим, зрозумілим та збалансованим… У 2015-му році було реалізовано проект «Відкритий бюджет Києва», який дозволяє кожному зайти на веб-сайт КМДА та подивитись усі статті доходів та видатків міста. Як на мене, це був більше PR-хід від міської влади, оскільки бюджет було названо «компромісним». «Компромісний» бюджет-2015 мав би бути в півтора рази більшим за минулорічний, а по факту – прийнятий на тому ж рівні.
Детальніше