Вячеслав Кредісов: Для запровадження нової системи облігацій, потрібно оцінити українські реалії

Нещодавно Верховна Рада України прийняла у першому читанні три законопроекти про вдосконалення процедури стосовно цінних паперів у країні – облігацій.

У даних законопроекті відразу ж з’явилися як прихильники, так і противники. Зокрема, опозиційні депутати почали звинувачувати своїх колег у запровадженні «сурогатних грошей». Вони мали на увазі казначейські фінансові облігації.

Наскільки правильним є таких хід і як він вплина на економіку України ми запитали у відомого українського економіста та політика Вячеслава Кредісова.

Фахівець стверджує, що такий крок є цілком прийнятним і не є чимось особливим, адже в усьому світі кожна розвинута країна, як правило, випускає свої цінні папери – щось на кшталт облігацій, які котуються на різних біржах і таким чином заощаджуються додаткові гроші.

«Глобально – це не є погана річ, а навпаки позитивний момент, бо таким чином залучаються додаткові інвестиції», – зауважує Вячеслав Кредісов.

Однак, економіст вважає за необхідне в першу чергу оцінити реалії українського сьогодення і не бути поспішними у позитивних висновках щодо такого кроку. «Нині в Україні, практично, будь-які питання різноманітних тендерів чи конкурсів проходять кулуарно, громадськість про це не знає, а потім у нас миттєво з’являються нові олігархи і мільярдери, – говорить експерт. – Ось це викликає підозру того, що тут не все буде гаразд, а відповідальність за це нестиме все-рівно держава Україна» Тобто він говорить про те, що якщо сьогодні непрозорим чином зробити подібні дії, то це призведе до того, що хтось швидко розбагатіє, а паралельно держава – тобто ми з вами, буде ці гроші віддавати за різними формулами: «Ось це і викликає у мене велике запитання: чому хтось кулуарно, без громадськості, обговорює це. Борг для кожного з нас – байдуже чи ми народилися в Києві, чи на Прикарпатті, все-рівно, ляже на наші плечі».

Щодо того наскільки реальним є практичне запровадження нової системи облігацій, то експерт вважає, що нині у влади є всі механізми для того, щоб такий сценарій став реальним. «Спостерігаючи за останніми подіями, мені здається, що це рішення буде прийнято. Партія Регіонів спроможна провести це питання і через ВРУ, і через Кабінет Міністрів, і зрозуміло, що закон буде підписаний у Адміністрації Президента», – резюмував Вячеслав Кредісов.