Вячеслав Кредісов: Податок на нерухомість вдарить по середньому класу

Ще з 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб, обкладатиметься податком.

Фахівці податкової запевняють, що переважна більшість українців від введення нового податку не зазнає додаткових фінансових витрат. Адже для фізичних осіб Податковим кодексом передбачено ряд пільг.

Так, не оподатковуватимуться квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 квадратних метрів та 250 квадратних метрів відповідно.

Однак, якщо у власності людини перебуває кілька об’єктів житлової нерухомості, то пільга застосовуватиметься лише до одного з них, за інші доведеться сплачувати податок.

Втім, такі перспективи мало тішять українців.

Зокрема, відомий економіст і політик Вячеслав Кредісов переконаний, що найважчий тягар цього податку ляже на пересічного українця і знову вдарить по середньому классу, який у нас ніяк не встигає «зародитися».

До такого ноу-хау Міністерства доходів і зборів Кредісов висловлює ряд принципових зауважень, які практикуються у всьому цивілізованому світі – це і схема обрахунку податку, і цільове направлення коштів від нього, і те, що він мав би стати частиною славнозвісного податку на розкіш.

«Такий податок доцільно і логічно розраховувати, виходячи із комерційної вартості обєктів нерухомості, а не з їх площі. Він також має бути комунальним і зібрані кошти мають йти на підтримку житлового фонду, ремонт комунікацій і прибудинкових територій», – вважає політик.

Він припускає, що багаті все-рівно платити не будуть, оскільки нині головними платниками комунальних послуг є рядові українці, які, зазвичай, бояться пені.