«Моє рідне село»

Нині імя Вячеслава Кредісова долиняни повязують із благодійною діяльністю. Лише за останні декілька місяців пан Вячеслав відвідав багато сел Долинщини, серед яких Мала Тур’я, Кропивник, Шевченкове, Тростянець, Велика Тур’я, Надіїв, Оболоня, Підліски, Новоселиця та інші. Громадам було презентовано Програму Фундації «Моє рідне село», яка передбачає реалізацію спільного соціального проекту, який би об’єднав і бажання, і сили громади для розвитку рідних сел, запропонованого громадою.

А сьогодні гостем «Свічі» є Вячеслав Кредісов – доктор економічних наук, Заслужений економіст України, Голова «Благодійної фундації Кредісова».

- Вячеславе Анатолійовичу, хочу відразу розпочати розмову із запитання, чому останнім часом Ви стали частим гостем на Долинщині?

- Я завжди зачаровувався Прикарпаттям, а декілька років тому поріднився з цим самобутнім краєм, який мене манить все більше й більше. Моя дружина Ірина– калушанка, живу в Калуші, але мої проекти та задуми планую реалізовувати у Долині та інших містах краю. Скажу, що коли знаходжусь у вашому місті, почуваю рівновагу, спокій. Це досить рідке та приємне відчуття у наш швидкий та безпідставно галасливий час.

- А що саме за проекти, плани у Вас?

- Практично всі мої задуми пов’язані з великими соціальними та будівельними проектами,спрямованими на розбудову інфраструктури краю. Не секрет, що у Долині, і у інших містах одна з проблем – відсутність місць для відпочинку, дозвілля, освітнього, культурного та спортивного розвитку, що особливо гостро відчуває молодь. Ще один з перспективних проектів, який, вірю, що стартує наприкінці цього року – «Чисте Прикарпаття». Велика кількість сміття вздовж автодоріг, на вулицях, на берегах річок. А наше Прикарпаття має бути чистим. Тоді й туристів і люди, які тут живуть, почуватимуться комфортно. Я маю наміри впроваджувати різноманітні проекти, і великі, і маленькі. Головна умова реалізації будь-якого проекту для мене – партнерство. Я готовий «підставити плече» людині, яка знає, чого хоче, як і я, готова вкладати кошти і ризикувати. Ще одним напрямом моєї роботи є формування бюджетних запитів на 2012 рік для Івано-Франківської області та спробувати залучити більший об’єм державних коштів для розвитку регіону. Вже отримав від багатьох селищних голів запити: на лікарні, на дитячі садочки, на школи, на дороги… Сподіваюсь, що результати моєї роботи в цьому напрямку будуть відчутні вже цього року. Перш за все, ці плани стосуються Долини та Долинського району в цілому.

- Цікава думка, як Заслуженого економіста України, які на сьогодні існують проблеми розвитку нашого краю?

- Основною проблемою є брак робочих місць, а нові, як правило, не створюються. Вище перелічені проекти є вкладом у вирішення проблеми. Минулого року ми з губернатором Івано – Франківської області відвідали Португалію. На той час в цій країні перебувало 300 тисяч українських заробітчан, половина з яких з нашої області. З них ще половина – це молоді, спроможні працювати жінки і чоловіки. А скільки ще наших заробітчан в інших країнах – в Італії, Іспанії, Росії… Тому думаю, що найбільша проблема в тому, що не створюються нові робочі місця. Моє завдання зробити так, щоб молодь залишалася тут. Адже, і «зелений туризм» може посприяти розв’язанню цієї проблеми, і невеликі виробництва, господарства. Прикарпаття – такий всебічно багатий край! Потрібно тільки створити відповідні умови, інфраструктуру.

- Вячеславе Анатолійовичу, розкажіть про себе більше?

- Моя мама має прізвище Шевченко, тато – Кредісов. Всю нашу родину асоціюють з економістами. Батько – заслужений діяч вищої школи, доктор економічних наук, професор, брат також відомий економіст, очолює Ernst & Young в Україні. Мій син, як мені здається, також йде сімейним шляхом.Так слалося, що я в економіці, і в практичній, і в теоретичній, все своє життя. Кандидатська і докторська дисертації, які захищав, були першими в Україні, що розкривали саме питання і проблеми вітчизняного підприємництва. Досить велика частина мого життя пов’язана з громадською діяльністю. Вже п’ятнадцять років очолюю об’єднання «Нова Формація», яке захищає інтереси підприємців малого та середнього бізнесу.

- Поговорюють, що Ви однопартієць Ігоря Насалика, і будете балотуватись по одному із округів Івано – Франківської області до Верховної Ради?

- Так, я людина, чия інвестиційна діяльність тісно пов’язана з Калушем, як і моє особисте життя. Я поважаю позицію Української партії. Однак, не є членом жодної партії, і досі мене не цікавила партійна приналежність. Щодо балотування, час покаже. Кожна людина має право вдосконалювати себе, а ще краще, коли до цього є живе бажання. Тоді користі вона принесе чимало. Не виключаю і таких планів, якщо це буде доцільним і не перешкоджатиме моїм принципам.

- Вячеславе Анатолійовичу, Ви, мабуть, сильний конкурент для когось, адже не встигли зявитися на теренах Долини, як хтось почав розповсюджувати листівки з ганебною інформацією.

- Так, така листівка й мені потрапила до рук. Мабуть, ті, хто розповсюджували, навіть, не глянули, кому вони її тикають. Я реагую на такі речі цілком спокійно. Якщо так діють, значить, щось я роблю сильніше і якісніше за когось. Сьогодні очорнити людину, а тим більше публічну людину, дуже легко. От введіть в пошукових системах будь – яке прізвище публічної людини. Знайдете на кожного купу скандальних публікацій. Але потрібно вміти це просіяти, і вибрати живе зерно. Щодо мене, то немає жодної кримінальної чи будь-якої іншої справи, жодної постанови чи рішення, яке б підтвердило мою причетність до незаконних дій. Якщо б таке було, я би, не дай Боже, перебував в іншому місці. Будь-яка людина, яка, як і я, займається бізнесом, має не лише партнерів і друзів, але й опонентів та ворогів. Я відповідаю не словами, а справами, бо маю у життєвому багажі досить великий перелік проектів, які стали успішними та ефективними.

- Ви були заступником міністра оборони Анатолія Гриценка з господарських справ. Нині Ваш колишній шеф не вельми доброзичливо відгукується про Вас.

- У нашій країні триває перманентна політична боротьба. Я досить давно не спілкувався з Анатолієм Гриценком, але знаю, що він є активним критиком діючої влади. Оскільки Анатолій Гриценко є депутатом Верховної Ради України, людиною відомою, публічною, лідером партії, можу припустити, що як один із інструментів інформаційної війни проти нього його опоненти використовують і його колишніх підлеглих по Міністерству оборони України, у т. ч. — і мене. Я нормально реагую на те, що триває політична боротьба, у якій використовуються неадекватні методи. Але нормально реагую лише тому, що розумію, що рано чи пізно це каміння може полетіти в інший бік. Ніхто не скасовував простих істин про те, що ставитись до інших потрібно так, як хотів би, щоб вони ставилися до тебе. Це закон бумеранга. Я такі методи не використовую.

- А кого Ви вже відвідали на Долинщині?

- До Дня Святого Миколая я побував у багатьох школах району, познайомився із директорами шкіл, дошкільних дитячих установ, бібліотек, народних домів, поспілкувався із громадами сіл та сільськими головами. Але не вручення подарунків від святого Миколая було моєю ціллю. Головна мета візиту – активізувати жителів кожного села для спільного вирішення своїх проблем. Односельчани повинні обговорити наявні проблеми, вибрати одну, що є найболючішою, та визначити шлях до її вирішення. А фонд Вячеслава Кредісова допоможе це зробити.

Розмовляла Тетяна МАТВЄЄВА, член НСЖУ.

No related posts.

Извините, в данный момент комметарии закрыты.

© 2010 Кредісов Вячеслав Анатолійович Interesnye Story WordPress theme by e-marketing
Вячеслав Кредисов на Facebook, Биография Кредисова на сайте "Відкрита Україна". Кредисов Вячеслав, голова правління всеукраїнського об'єднання підприємців <<Нова формація>>. Вячеслав Кредісов: "Не виключаю балотування в одному із округів Прикарпаття", газета "Вікна". Хто є хто на мажоритарці: Долинський виборчий округ, стрімко набирає обороти В'ячеслав Кредісов, "Політико-правовий портал Прикарпаття". В'ячеслав Кредісов: <<Професія <<підприємець>> стала сьогодні не модною, бо від тебе всі щось хочуть>>, Радіо "ЕРА-FM". Вячеслав Кредісов, У Калуші презентували проекти реконструкції кінотеатру <<Відродження>>, КалушFM.