(ефір радіостанції «Голос Столиці» від 16.03.16 р.)

Україна вирішила підняти питання обмежень на транзит і імпорт з боку Росії на рівні Світової організації торгівлі. Таку пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі вже схвалив уряд.

Україна має шанс виграти суперечку на рівні СОТ?

― Це логічна і правильна дія українського уряду. Стукайте і вам відкриють, а під лежаче каміння вода не тече. Інша справа, потрібно чесно і об’єктивно ставитись до таких питань, і з точки зору геополітики, і з точки зору геоекономіки. Ми вже сильно обпіклись у Криму і на Донбасі… Наразі маємо використовувати всі можливості, – є безпрецедентні порушення з боку РФ, ми звертаємось до СОТ… Питання в тому, якою буде реакція і, відповідно, реальні дії.

Не тільки Росія заборонила транзит, а й Україна блокувала фури з РФ. Чи не обернеться це штрафами для нашої держави з боку СОТ?

― Безумовно. Не буває гри в одні ворота. Україна має очікувати, що певні питання будуть нам виставлені в якості претензій, але ми повинні навчитися захищати свої інтереси. І позиція уряду, на мою думку, в даній ситуації ― правильна. Так, Україна може отримати штраф. Нічого, заплатимо. Але ж принципові питання завжди дорого коштують, а в даному випадку важливіше підтримати імідж України, як проєвропейської держави з чітко означеними принципами і орієнтирами.

Що дасть Україні ратифікація договору з СОТ про держзакупівлі?

― Європейський ринок оцінюється більш ніж в 100 млрд. євро річного обсягу. І якщо ми отримаємо хоча б 1% від цього смачного пирога, він перетвориться на шалені цифри, з’явиться прямий доступ українських виробників до тендерів та закупівель державних і недержавних структур в інших країнах, які входять до СОТ. Головне, – адекватно вписатись і перетравити такі великі можливості. Дана ратифікація підвищує конкурентоспроможність українських виробників, з’являється певна мотивація. В угоду про СОТ входить 44 країни, включаючи 28 країн європейської співдружності, обсяг річних закупівель становить близько 1,7 трильйона доларів США. Це величезні цифри і українському бізнесу має бути точно цікаво позмагатись за них.

Чи достатня кількість виробників готові виходити на світові ринки?

― Далеко не всі українські виробники були готові до виходу на світові ринки. Адже, потрібно відповідати нормам жорсткого європейського контролю за безпекою. Деякі підприємства вже використовують систему ХАССП. Наприклад, в Європі вже скуштували українську курятину, що пройшла всі стадії контролю, ХАССП і система якості ISO застосовуються на вітчизняних цукрових заводах, прийнятий Закон про безпеку харчових продуктів, іншим законом вводиться обов’язкова реєстрація всіх сільськогосподарських тварин… Бізнес ― це конкуренція, а конкуренція – це змагання, – хто не готовий, той програє. Не всі представники українського бізнесу готові до випробувань на рівні світового ринку, але не бачу в цьому проблеми. Дорогу здолає той, хто йде.

Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2016_03_17/Ukra-na-narvetsja-na-shtrafi-v-SOT-cherez-blokadu-ros-jskih-fur-Kred-sov-9656/

Related posts:

  1. Експертна оцінка щодо квотування українських товарів з боку Росії (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 6.07.15 р.)
  2. Експертна оцінка щодо перспектив ЗВТ, відміни ГОСТів тощо (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 17.12.15 р.)
  3. Експертна оцінка щодо створення дерегуляційного офісу
  4. Експертна оцінка щодо тестового рейсу нового «Шовкового шляху» (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 02.02.16 р.)
  5. Експертна оцінка щодо впливу торгових санкцій РФ (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 30.12.15 р.)

Извините, в данный момент комметарии закрыты.

© 2010 Кредісов Вячеслав Анатолійович Interesnye Story WordPress theme by e-marketing
Вячеслав Кредисов на Facebook, Биография Кредисова на сайте "Відкрита Україна". Кредисов Вячеслав, голова правління всеукраїнського об'єднання підприємців <<Нова формація>>. Вячеслав Кредісов: "Не виключаю балотування в одному із округів Прикарпаття", газета "Вікна". Хто є хто на мажоритарці: Долинський виборчий округ, стрімко набирає обороти В'ячеслав Кредісов, "Політико-правовий портал Прикарпаття". В'ячеслав Кредісов: <<Професія <<підприємець>> стала сьогодні не модною, бо від тебе всі щось хочуть>>, Радіо "ЕРА-FM". Вячеслав Кредісов, У Калуші презентували проекти реконструкції кінотеатру <<Відродження>>, КалушFM.