При Міністерстві економічного розвитку відкрили новий офіс, який займатиметься питаннями перевірок малого та середнього бізнесу, агросектору, будівництва, експортного та імпортного врегулювання. За словами глави відомства Айваруса Обрамавічуса, мета цього офісу – прискорити темп дерегуляційних процесів.
Чи потрібна бізнесу нова структура, яка займатиметься питаннями перевірок? На мою думку, створення дерегуляційного офісу – нормальна світова практика, яка передбачає, що дана структура допомагатиме (перебере на себе відповідні функції) представникам бізнесу не «відгавкуватись» від будь-яких фіскальних, правоохоронних та інших органів, особливо, коли правда не за останніми, а делегувати свій захист саме цьому компетентному та незаангажованому органу.
Якщо до вас прийшла податкова, санепідемстанція, «архбудконтроль», ви можете миттєво звернутися до дерегуляційного офісу за сприянням та допомогою. Величезний плюс, як на мене, у тому, що ця структура фінансуватиметься не державними коштами, а грантами. Так, на жаль, ми небагата країна (поки що), тому охоче користуємось грантами, іншою матеріальною допомогою, але в тому й позитив, що в такому випадку відповідні працівники не будуть мати жодного відношення до державних установ, ризик заангажованості стає мінімальним.
До чого ми давно звикли (і, насправді, це сумно…)? Часто-густо підприємець, який мав нещастя стикнутись з контролюючими органами, за умови, що він досить міцно стояв на ногах, мав шанс через суди, які, не секрет, можуть тривати в Україні роками, щось виграти. До того часу у нього і бізнесу могло вже не бути… Ми маємо спільними зусиллями змінити ментальність чиновника: «Я прийшов тут жити кучеряво…».
Хоча, потрібно розуміти, що перший час дерегуляційний офіс навряд чи користуватиметься шаленою популярність серед вітчизняної підприємницької спільноти, оскільки у неї існує тотальна недовіра до будь-яких державних і навіть громадських ініціатив. Український бізнес звик свої питання вирішувати самостійно, а зміни у свідомості людини, довіра – питання часу.
Було б чудово і якби офіс бізнес-омбудсмена співпрацював з дерегуляційним офісом, адже якщо на кожне міністерство та відомство в державі з’явиться така ж кількість структур, що допомагатимуть підприємцям захищати свої права та розвиватись в конкурентному ринковому середовищі, нічого поганого не буде…

Related posts:

  1. Експертна оцінка щодо величезної заборгованості по зарплаті в країні (2 млрд. грн.)
  2. Експертна оцінка щодо квотування українських товарів з боку Росії (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 6.07.15 р.)
  3. Думка щодо створення чорного списку недобросовісних клієнтів інтернет-магазинів
  4. Щодо виплати компенсацій підприємствам за їх мобілізованих співробітників (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 29.07.15 р.)
  5. Щодо теми: «реальна зарплата українців за рік знизилася на 6,5%…»

Извините, в данный момент комметарии закрыты.

© 2010 Кредісов Вячеслав Анатолійович Interesnye Story WordPress theme by e-marketing
Вячеслав Кредисов на Facebook, Биография Кредисова на сайте "Відкрита Україна". Кредисов Вячеслав, голова правління всеукраїнського об'єднання підприємців <<Нова формація>>. Вячеслав Кредісов: "Не виключаю балотування в одному із округів Прикарпаття", газета "Вікна". Хто є хто на мажоритарці: Долинський виборчий округ, стрімко набирає обороти В'ячеслав Кредісов, "Політико-правовий портал Прикарпаття". В'ячеслав Кредісов: <<Професія <<підприємець>> стала сьогодні не модною, бо від тебе всі щось хочуть>>, Радіо "ЕРА-FM". Вячеслав Кредісов, У Калуші презентували проекти реконструкції кінотеатру <<Відродження>>, КалушFM.