За дошкільною освітою – у столицю

Попри всі економічні негаразди та постійні обіцянки змін на краще, що яскравіють на шпальтах газет та лунають у заголовках телепрограм, жителі селища Коцюбинське продовжують жити своїм життям. Продовжують, покинуті всіма «високими чинами» напризволяще, сам-на-сам вирішувати свої проблеми.

Демографічний парадокс: не дивлячись на те, що жити сьогодні у Коцюбинському досить нелегко, народжуваність у селищі зростає. Декілька років тому у Коцюбинському вряди-годи можна було побачити вагітну жінку чи молоду маму із малюком. Сьогодні – і це виключна заслуга сміливих та оптимістично налаштованих коцюбинчан – у селищі справжній бебі-бум. Як результат, Коцюбинському катастрофічно не вистачає сучасних комфортабельних дитячих садочків, до яких можна було б без вимушених «благодійних внесків» віддати дитину.

Ще декілька цифр: протягом п’яти років у селищі щорічно народжується близько 140 малят. У місцевій поліклініці зареєстровані 437 малюків, які вже досягли віку, щоб ходити у дитячий садочок. Але це офіційні цифри, реальна кількість, зрозуміло, набагато більша. Згідно тодішнього генерального плану розвитку селища побудували 4 дитячих садка по 70 місць у кожному. Отже, хоча б близько трьох сотень малюків могли відвідувати дошкільні установи. Сьогодні, коли кількість мешканців Коцюбинського зростає, кількість дитячих садків навпаки зменшується. Працює тільки два- по вулиці Пономарьова, та по вул. Доківській. Місцеві жителі діляться:

«П’ять років тому, перед приходом пана Садовського до влади, питання влаштування дитини до дитсадка для коцюбинчан просто не існувало»,- говорить Ганна Петрівна, мама двох діток. «У селищі було аж чотири дитячих садочки. А зараз що дітей до Києва возити?»

Сьогодні у дитячих садочках Коцюбинського «конкурс» чотири дитини на місце. Щоб отримати цей «соціальний привілей», молоді мами змушені записуватися у чергу до дитсадка одразу після народження дитини .

«І цей запис у чергу нічого не гарантує. Тебе із невідомих причин можуть посунути, перемістити, а то й просто загубити твоє письмове прохання», – скаржаться батьки. Всім іншим, як альтернатива, щоранку перед роботою трястися з дитиною у переповненій маршрутці до Києва.

«Особливо дошкуляє це взимку, коли дуже холодно, та найбільш спекотними днями літа», – говорить місцева жителька Юлія. «Більше того, зазвичай, маршрутка із початкової зупинки приходить вже «забита», доводиться чекати і чекати на морозі із дитиною, а потім ще і встигнути на роботу. А після неї стрімголів знову бігти на зупинку, щоб забрати дитину!» – голосно зауважили дві інші мами.

Коцюбинчани неодноразово зверталися і звертаються зараз до свого селищного голови Вадима Садовського із проханням: «Допоможіть, збудуйте для громади дитячий садочок!». Що ж зробив місцевий чиновник за роки свого керування? Чи вирішив давно назрілу проблему? Факти – річ уперта, а вони свідчать далеко не на користь селищного керманича.

Як у селищі садок «побудували»

Згідно чинного законодавства, кожна сім’я з місцевою пропискою, має право відправити свою дитину до дитячого садочку, розташованого поблизу будинку, де сім’я мешкає. Відповідно, жителі вулиці Доківської у Коцюбинському можуть (бо мають право!) відправляти своїх дітей до дитсадків, що знаходяться на їхній вулиці. Сьогодні там працює лише одна дошкільна дитяча установа із побудованих згідно діючого плану забудови двох. Куди ж поділася ще одна, та, що працювала раніше? А відповідь проста: Садовський просто дав дозвіл на знесення дитячого садочка, щоб на його місці збудувати житловий будинок.

Вчинок свій він пояснив громаді Коцюбинського так: «Зносимо старий дитячий садочок, на його місці будуємо нове житло, а забудовник буде зобов’язаний, згідно Закону, збудувати новий дитячий садок. Відповідно, люди, які стоять у черзі на житло, отримують і житло, і новий садочок одночасно». Правда, приваблива обіцянка? Однак, народна мудрість говорить: «За двома зайцями поженешся – жодного не впіймаєш». Ті, хто повірив обіцянкам Садовського не виграли нічого. Багато з тих, хто «отримав житло» від Садовського, не мають на нього технічних паспортів. Тобто, проживають там на «пташиних правах». А не маючи технічної документації на житло – не мають і прописки по цій вулиці, а, значить, і права водити діточок до садочка. Садовський просто не хоче спілкуватися із ними. Забудовник же вигнав лише основну конструкцію садка, яка зараз перетворилась на похмурий довгобуд, що відлякує своїм виглядом. Така ось оборудка. Чи сам до неї додумався селищний голова, чи, може, хто підказав, звичайно ж, не задарма? Як би там не було, дорослих коцюбинчан просто ошукали, а у маленьких забрали можливість відвідувати свій дитсадок, отримувати перші знання, спілкуватися із своїми ровесниками.

Частину приміщення дитячого садочка на Меблевій віддали сектантам

У іншого садочка не менш цікава доля. Його частину селищний голова передав релігійній організації. Як повідомили місцеві мешканці – секті. Дійсно, з одного боку згідно чинно діючого законодавства, кожен громадянин нашої держави незалежно від релігійної конфесії має право на вільне віросповідання. У той же час є закон, який прямо забороняє віддавати приміщення дитячих садків під офіси чи будь-яку іншу діяльність, що не пов’язана із прямим призначенням будівлі. Однак, на дитячому садочку тепер майорить напис « Це належить Богові». А чому не дітям?! Над цим варто замислитись. У Священному Писанні сказано «Не вкради!» Далі, мабуть, продовжувати не варто. Місцеві жительки – троє молодих мам, що побажали залишитись невідомими, говорять: «Сектанти просто діляться із Садовським грошима, що надходять до їх релігійної організації від «прихожан». Коцюбинчани неодноразово вимагали від Голови відреагувати на це. Бо кому ж приємно бачити цих «віруючих», що весь час підходять до жителів і нав’язливо пропонують відвідати свої «богослужіння».

Проте, віз і нині там. До речі, прокуратура міста Києва уже розпочала активні перевірки щодо цільового використання приміщень дошкільних установ. За останні роки у багатьох з них уже встигли адаптуватися приватні поліклініки, юридичні консультації, фірми, відділення Пенсійного фонду та інше. Наказ про повернення приміщень дитсадків їхнім законним власникам – дітям – до речі, не обмежується столицею. А від Києва до Коцюбинського, як-то кажуть, рукою подати. Чому б представникам місцевої прокуратури не завітати на богослужіння разом з паном Садовським?

Масові отруєння та захворювання дітей у Коцюбинському не рідкість

Діючі дошкільні дитячі заклади Коцюбинського знаходяться на балансі селищної ради і, відповідно, фінансуються з її бюджету. Офіційна плата, яку щомісячно вносять батьки дітей – 150 грн. за одну дитину. Якщо розділити ці кошти на кількість відвідувань дитиною садочка, то виходить, що щоденно на кожного вихованця (на харчування, білизну, миючі засоби та інші речі) витрачається близько 7 грн. 50 коп. Небагато. Згіднодо нормативу, затвердженого МОЗ, слід витрачати не менше 15 грн. в день тільки на їжу. За це порівну сплачують як батьки, вносячи офіційну щомісячну плату у розмірі 150 грн, так і селищна рада. Цих грошей ледь вистачає на необхідні 500 грамів молока на день та 50 грамів риби чи м’яса. Додатково батьки вносять щомісячну «спонсорську» допомогу у розмірі 25 грн., але діткам не вистачає елементарного: стільчиків, ліжок для сну, іграшок. Не кажучи вже про дотримання санітарних норм – пральний порошок, мило та інші миючі засоби, що теж коштують не дешево. Коцюбинчани неодноразово зверталися до Садовського із проханням збільшити фінансування дитячих садків із бюджету селищної ради. Адже це кошти, які вони сплачують як податки для розвитку громади. Але голова із чиновницькою люб’язністю «відсилав» їх із цим питанням в Ірпінь та Київ.

І результат не змусив довго чекати. Внаслідок злочинної бездіяльності Садовського за останні кілька років у дитячих садках Коцюбинського мали місце масові харчові отруєння діток. Лікарі, як повідомила місцева жителька, віднайшли в крові дітей ацетон! Яким чином це відбулося?

Вітрянка – ще одна інфекція, яка переслідує дітей у дитячих садочках. Недавно майже всі діти дитсадка перехворіли цією хворобою. Проте ані масовими отруєннями, ані інфекційними захворюваннями місцева влада не переймається. Як таке може бути? Що потрібно зробити для того, щоб такого більше не відбулося? Відповідь проста – слід докорінно змінити підхід до облаштування дошкільної освіти.

ШАНОВНІ ОДНОСЕЛЬЦІ!

Те, що відбувається у дитячих садочках Коцюбинського викликає не сором, це викликає жах! Скільки можна терпіти таке знущання над батьками та їхніми дітьми?! Селищу потрібні нові сучасні дитсадки, що відповідатимуть найвищим санітарно-епідеміологічним стандартам!

Тільки за таких умов маленькі коцюбинчани ростимуть здоровими, а батьки будуть спокійними!

Редакція «Вісника Коцюбинського» звернулась до лідера громадської ініціативи Вячеслава Кредісова з проханням прокоментувати ситуацію з дитсадками у селищі. В. Кредісов, зокрема, зазначив, що ця актуальна проблема потребує термінового вирішення, тим більше зараз, коли Міністерством освіти внесено зміни щодо перебування дітей у дошкільних закладах. «У моїх планах збудувати у Коцюбинському новий дитсадок. Я впевнений, що нинішня місцева влада в особі селищного голови В. Садовського на це не спроможна – немає ані коштів, ані уявлення, ані бажання. ЖК «Коцюбинський» це під силу, до того ж, у найкоротші терміни», – прокоментував Вячеслав Кредісов.

Саме за таких умов батьки не будуть «бити поклони» та нести «подарунки», щоб їх записали у чергу, відмовляти собі у всьому для того, щоб із останніх заощаджень «зкинутись» на євроремонт. Сплативши раз прийнятну для них плату, коцюбинчани сміливо дивитимуться у майбутнє, оскільки матимуть змогу спокійно планувати сімейний бюджет. А їхні діти щодня спілкуватимуться зі своїми ровесниками у комфортабельній дошкільній установі!

Олександр Мельничук

No related posts.

© 2010 Кредісов Вячеслав Анатолійович Interesnye Story WordPress theme by e-marketing
Вячеслав Кредисов на Facebook, Биография Кредисова на сайте "Відкрита Україна". Кредисов Вячеслав, голова правління всеукраїнського об'єднання підприємців <<Нова формація>>. Вячеслав Кредісов: "Не виключаю балотування в одному із округів Прикарпаття", газета "Вікна". Хто є хто на мажоритарці: Долинський виборчий округ, стрімко набирає обороти В'ячеслав Кредісов, "Політико-правовий портал Прикарпаття". В'ячеслав Кредісов: <<Професія <<підприємець>> стала сьогодні не модною, бо від тебе всі щось хочуть>>, Радіо "ЕРА-FM". Вячеслав Кредісов, У Калуші презентували проекти реконструкції кінотеатру <<Відродження>>, КалушFM.