Наш гість сьогодні – голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація», доктор економічних наук, заслужений економіст України Кредісов Вячеслав Анатолійович.

— Розкажіть, будь-ласка, коротко про себе. Яке коріння Вашої родини?

У мами моєї суто українське прізвище Шевченко, а вже моє прізвище Кредісов. Всю нашу родину асоціюють з економістами. Мій батько заслужений діяч вищої школи, доктор економічних наук, професор, брат також відомий економіст, очолює Ernst & Young. До речі, мій син теж пробує йти цими стопами. Так слалося, що я в економіці все своє життя. Незалежно від того, на чому я зосереджуюся, на бізнесі, чи на науці, але це буде обов’язково пов’язано з економікою.

— Чи мріяли Ви колись стати головою правління ВО «Нова формація», доктором економічних наук, заслуженим економістом України? Яким був Ваш шлях?

Ну хто ж не мріє розвиватися та підніматися! Що ж це за єфрейтор чи сержант, що не хоче стати генералом!? В мене в житті були і злети, і падіння. Я займав досить високу відповідальну посаду заступника міністра оборони України. Отримав звання доктора економічних наук, заслуженого діяча економіки. Тобто не можу сказати Вам, що в мене життя не цікаве. Я ним задоволений, чого бажаю і зичу всім.

— Ви у нашому місті нове обличчя. Що привабило такого серйозного економіста, бізнесмена саме у наш край?

Спочатку я покохав дівчину з цих місць. Потім придивився на край і мені він дуже сподобався. Пізніше почав знайомитися з тутешніми людьми. Знайшов собі партнерів як в економічному та політичному секторах, так і в державних структурах. Тепер частіше приїжджаю сюди не як в гості, а в справах. Хочу додати, що люди, які живуть на Прикарпатті, дійсно дуже відрізняються від тих, що проживають в інших регіонах. Вони значно щиріші, більш чесні. Знаєте, я не відчуваю тут штучного пафосу та зрадництва, що дуже часто є в великих містах. Можливо вони менш заможні, але те, що з ними приємніше спілкуватися, – це факт.

— В центрі нашого міста знаходиться ефектний білборд, на якому зображені Ви з симпатичною дівчиною та запрошуєте усіх у кіно. Це завдало чималої інтриги для мешканців нашого міста. Розкажіть, будь-ласка, що ж це за акція?

Це не акція, це проза мого життя. На білборді зображена моя кохана Ірина Кілко. Вона лемкиня, родом з Калуша. Ми часто відвідуємо її рідне місто. Одного разу, прогулюючись вулицями цього міста, Ірина мені показала занедбаний будинок на площі Героїв. Там колись був кінотеатр «Відродження». Я вирішив зробити інвестицію. Ми викупили цей будинок. Зараз робимо там ремонт. Вже скоро це буде не тільки один з найкращих кінотеатрів в Івано-Франківській області, а й один з найкращих торгівельно – розважальних центрів. Сподіваюсь, що ми до кінця 2012 року його закінчимо. Тому я разом з мером міста Калуша Ігорем Насаликом, який дуже допомагає цьому проекту, та Іриною Кілко запрошуємо всіх відвідати цей комплекс. До речі, у Долині та інших райцентрах теж є закинуті кінотеатри. Тому те, що ми зробили в Калуші, – це перший крок і я думаю, ми будемо рухатися в цьому напрямку в подальшому.

— Поділіться своїми задумами та планами на майбутнє. Можливо Ви вже маєте й нові проекти?

Практично всі мої задуми на майбутнє пов’язані з розважально-торгівельними центрами. Після Калуша дивлюсь з перспективою на Долину, Рожнятів, Болехів, Богородчани та інші міста Прикарпаття. Справа в тому, що тут практично немає місць дозвілля молоді. Але не тільки з цим зв’язані мої ідеї. Один з перспективних проектів, який мені дуже подобається і я вірю в те, що мені вдасться його реалізувати, називається «Чисте Прикарпаття». Перебуваючи на Івано-Франківщині, я побачив велику кількість сміття вздовж автодоріг, на вулицях. Хочеться виправити це. Тому зараз робимо державну інвестицію, долучаємо приватні і державні кошти на, по-перше, сортувальну лінію, по-друге, нові баки для збору сміття та великі сміттєвози. Я думаю, що в 2012 році цей проект почне функціонувати. Прикарпаття має бути чистим. Тоді сюди приїде і турист, ну і самі люди, які тут живуть, будуть почуватися комфортно. Я маю наміри впроваджувати різноманітні проекти, починаючи з великих і закінчуючи маленькими. Ось нещодавно мер Долини Володимир Гаразд проводив мене містом. Ми оглядали різноманітні об’єкти. Я звернув увагу на приміщення колишнього магазину «Фаворит», яке на даний час пустує. Я думаю, що прийму участь в оренді цього приміщення. Чому повинно стояти велике красиве приміщення? Ще одним напрямом моєї роботи є формування бюджетних запитів на 2012 рік для Івано-Франківської області. Взагалі, я вмію заходити в різні кабінети і переконувати того чи іншого чиновника. В мене на меті сьогодні залучення державних коштів. Я вже отримав від всіх мерів Івано-Франківщини запити: на лікарні, на дитячі садочки, на школи, на дороги. Я сподіваюся, що в наступному році результати моєї роботи в цьому напрямку будуть відчутні. Перш за все це стосується Долини, Долинського району, Перегінська, Богородчан, Болехова. Всі ці міста отримають більшу підтримку від держави.

Цікава Ваша думка, як заслуженого економіста України, які на сьогодні існують проблеми розвитку нашого краю?

Основною проблемою є брак робочих місць, а нові, як правило, не створюються. Вище перелічені заплановані мною проекти є моїм вкладом у вирішення цієї проблеми. Ще не так давно, в цьому році, ми їздили з шановним губернатором вашої області в Португалію. В той час там перебували 300 тисяч наших заробітчан, половина з яких з Івано-Франківської області. З них ще половина – це молоді, спроможні працювати жінки і чоловіки. А скільки ще наших заробітчан в інших країнах – в Італії, Іспанії, Росії… Тому я думаю, що найбільша проблема в тому, що тут не створюються нові робочі місця. Моє завдання зробити так, щоб молодь залишалася тут. Дуже красивий Долинський край, прекрасне Прикарпаття. Потрібно залучати сюди українського, внутрішнього туриста. Якщо він сюди приїде на відпочинок, тоді ці краї відвідуватимуть і поляки, і чехи й інші європейські туристи. Вони будуть сюди приїжджати не тільки до гірськолижного відомого курорту «Буковель», але й на відпочинок саме в Долинський район.

Яким Ви бачите сьогодні наш край та його жителів?

Хотів би бачити Долину добробуту, Долину щастя, Долину кохання. Я вам скажу, що коли я у вашому місті, я почуваю рівновагу. Я буваю в таких містах, де я цього зовсім не відчуваю. Там я в боротьбі, я в намаганні чогось досягнути. А тут в мене є відчуття спокою. Хотів би всім зичити цього відчути. Бо якщо людина кохає і її кохають, то нічого не може бути кращого. Згадайте, як казав Козьма Прутков: «Хочеш бути щасливим – будь».

Мабуть окрім роботи залишається час на сім’ю, хобі. Як Ви проводите свій вільний час?

Вільного часу практично в мене не буває. Більше того, всі, хто поруч зі мною, також відчувають його брак. Але коли появилася така можливість, наприклад, в день свого народження, в день Віри, Надії, Любові та матінки Софії, я вирішив провести його в таємничому містечку під назвою Долина. Я прийняв рішення приїхати сюди і відсвяткувати його зі своїми друзями, товаришами, політиками, бізнесменами в одній з місцевих колиб.

Маючи чималий життєвий досвід, що найбільше цінуєте в людях і навпаки, що викликає у Вас обурення та гнів? Чого ніколи б Ви не змогли пробачити?

Найбільше ціную такі людські цінності як честь та вірність. Зрада – це те, що не хочу пробачати. Людина, яка зрадила один раз, вона зрадить повторно. А честь, достоїнство і гідність – це риси, які повинні бути притаманні не тільки чоловікам, але й жінкам.

Якою на сьогодні є Ваша найзаповітніша мрія?

Скажу чесно, я настільки багато працюю, що в мене бракує часу на мрії. Я людина реалізації. Всі свої задуми, як правило, зразу втілюю в життя. Завжди намагаюся братися за великі і красиві проекти. Часові затрати на великі і на маленькі проекти приблизно однакові, тому я й намагаюся замахнутися завжди на щось більше. А що стосується нематеріальних моїх мрій – я хочу кохати і бути коханим. Цього й всім зичу.

Як би Ви окреслили в кількох словах формулу економічного успіху нашого регіону?

У вас немає якихось надзвичайних запасів природних ресурсів. Проте ваш край багатий чесними, працьовитими людьми. Це основне, на чому потрібно робити наголос. Люди, яких я тут зустрів, з якими я подружився, притягують мене сюди. І це є для мене важливо.

Які Ваші плани на найближче майбутнє?

Я приїжджатиму до Долини щонайменше кожного місяця. Думаю, що з 2012 року, якщо запустяться ті проекти, про які я Вам розповідав, буватиму тут все частіше і частіше. А можливо й поселюсь в Долині. Тому, що у вас тут дійсно прекрасно. І на завершення хочу побажати всім долинянам відчуття добробуту та щастя.

ДС №41 (394) п’ятниця, 14 жовтня 2011 року

No related posts.

Извините, в данный момент комметарии закрыты.

© 2010 Кредісов Вячеслав Анатолійович Interesnye Story WordPress theme by e-marketing
Вячеслав Кредисов на Facebook, Биография Кредисова на сайте "Відкрита Україна". Кредисов Вячеслав, голова правління всеукраїнського об'єднання підприємців <<Нова формація>>. Вячеслав Кредісов: "Не виключаю балотування в одному із округів Прикарпаття", газета "Вікна". Хто є хто на мажоритарці: Долинський виборчий округ, стрімко набирає обороти В'ячеслав Кредісов, "Політико-правовий портал Прикарпаття". В'ячеслав Кредісов: <<Професія <<підприємець>> стала сьогодні не модною, бо від тебе всі щось хочуть>>, Радіо "ЕРА-FM". Вячеслав Кредісов, У Калуші презентували проекти реконструкції кінотеатру <<Відродження>>, КалушFM.