Маршрут, який назвали новим «Шовковим шляхом», включає в себе паромні переправи через Чорне і Каспійське моря. Чи можна реалізувати цей проект? Впевнений, що так. Це справді певною мірою є проривом, насамперед, політичним. «Шовковий шдях» є комплексним інтернаціональним проектом і демонструє, яким чином можна обійти ембарго, введене РФ щодо української продукції та продукції, яка йде з Європи. Якщо говорити про економічну складову проекту, то його сенс в наступному. Після введення російського ембарго шлях на Близький Схід, в Індію і Центральну Азію через Тихий океан займає приблизно 40-45 днів. Завдяки новому «Шовковому шляху» термін буде зменшено мінімум на два тижні. За деякими оцінками, шлях може зайняти навіть 9-10 днів, що призведе до суттєвої економії процесу. Важливим є той факт, що Китай дуже зацікавився даним проектом, оскільки завдяки ньому можна прискорити процедуру доставки китайських товарів до Європи. За офіційною інформацією, Пекін готовий виділити близько 40 млрд доларів на пряму дорогу, яка забезпечить сухопутну доставку в Європу товарів з Китаю.
Новий маршрут виявиться більш вигідним, ніж транзит товарів через територію РФ. Якщо подивитися на карту, то можна побачити, що даний шлях є майже прямою лінією. Маршрут же через РФ проходив зигзагами.
Чому новий «Шовковий шлях» зацікавив Грузію, Азербайджан і Казахстан? Мова лише про економіку чи все ж про політику? На перше місце я би поставив інтереси бізнесу. Китайські виробники (а це шалено великий ринок) зацікавлені в більш короткому шляху доставки продукції до Європи, що, в свою чергу, значно здешевлює її вартість. Для України така схема теж є перспективною. Але і політика — надважлива складова процесу. Залучені до «Шовкового шляху» країни певною мірою завжди залежали від Росії, і, обираючи даний проект, точно зважували плюси і мінуси. Судячи з усього, плюси переважили і логічним підсумком стало підписання даних домовленостей.
Наразі йдуть переговори із зазначеними країнами про введення єдиного наскрізного транзитного тарифу. Що це означає на практиці? Очікується, що до кінця року з Китаю до Європи відправляться кілька тисяч контейнерів. Тому, з урахуванням величезного товаропотоку, припускаю, що уряди різних країн уніфікують правила, митні процедури. Країни-партнери намагаються домовитися про зрозумілі правила гри для всіх учасників, для всіх ринків. І здоровий глузд мені підказує, що сторони точно домовляться.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2016_01_13/Ekspert-pro-obh-d-tranzitnogo-embargo-RF-ta-novij-SHovkovij-shljah-8471/