Вячеслав Кредісов: “Для того, щоб місцеві громади почували себе незалежними, вони мають почуватися, перш за все, економічно незалежними”.
Про це в медіа холі агентства ІМК заявив лідер ВГО “Нова Формація” Вячеслав Кредісов. Під час прес-конференції на тему “Реформа місцевого самоврядування в контексті політичної реформи: можливі сценарії та перспективи” Вячеслав Кредісов проаналізував позитивні і негативні моменти реформи, зазначивши необхідність подальшого розвитку повноважень місцевих громад на основі прийняття європейської хартії регіонального місцевого самоврядування, де усі повноваження були б виділені більш детально. “Я можу сказати абсолютно переконливо, що для того, щоб місцеві громади почували себе незалежними, вони мають почуватися, перш за все, економічно незалежними. У розвинутих країнах світу приблизно 60% всіх податків залишаються на місцевому рівні, у місцевої громади і розподіляються саме людьми, які обрані на місцевому рівні. В Україні, на жаль, поки що ця система працює абсолютно не так, тож щодо усіх питань, в тому числі, фінансових, всі змушені їхати до Києва”, – зазначив В. Кредісов.
Практикуючий менеджер-управлінець впевнений, що для відкриття можливостей регіонів та ініціатив регіональних лідерів їм потрібно надати можливість “тримати в руках” модель фінансового управління. “Перше, що треба робити – це залишати податки на прибуток, що отримують працюючі на території підприємства. Наприклад, у смт Коцюбинське Київської області я бачу абсолютне вихолощення економіки. У Коцюбинському бюджет складає лише 1,5 млн. Всі гроші, всі податки ідуть або в Ірпінь, або в Київ. Немає ні доріг, ні освітлення, система ЖКГ абсолютно не працює. По-друге, вважаю за необхідне більш серйозно і продуктивно підійти до податкового кодексу, який на сьогоднішній день не дуже стимулює розвиток малого і середнього бізнесу і не дає йому можливості розвиватися”, – підкреслив В. Кредісов.
В цілому у розвинутих країнах світу приблизно 80% надходжень до бюджету – це надходження від малого і середнього бізнесу. В Україні ця цифра менше ніж 20% (для порівняння – у сусідній Росії – понад 50%).”Коли я запитую у тих же коцюбинчан, чи є у них малий і середній бізнес, вони тільки розводять руками. Люди просто працюють “в тіні”, вони не платять, тому що не вірять. Тож питання місцевого оподаткування – це питання, яке потребує державного вирішення на державному рівні “, – заявив В. Кредісов. “Проте, я – оптиміст, і вірю в позитивні зміни, що відбудуться найближчим часом”, – підсумував економіст – управлінець.