Перший приклад екуменізму: У селі Міжгір’я на Прикарпатті відкрита спільна капличка для греко-католиків та православних

У день великого церковного свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, у селі Міжгір’я Богородчанського району, урочисто відкрили та освятили капличку. На радісну подію місцеві мешканці зійшлися усім селом, відразу після Святої Літургії у своєму храмі. Прийшли і старі, і малі. На знак щирої подяки всім, хто прилучився до зведення та освячення духовного острівця, піднесено лунало «Многая літа…».

Село Міжгір’я називають перлиною карпатського краю. Воно привабливе будь-якої пори року: у білому зимовому вбранні, в зелених шатах літа, у весняному та золотавому осінньому уборах. 4 грудня для мешканців села – історичний день. Кілька століть тому, зауважили під час промови священики, перший храм у селі було освячено саме у день великого християнського свята – Введення у храм Пресвятої Богородиці. Тож відкриття та освячення каплички при в’їзді в село знаменна подія.

В урочистому дійстві взяли участь священики Богородчанського району, завітали представники районної влади, а ще дружно прийшли мешканці села та школярі. До речі, каплиця зведена якраз на території місцевої школи, що дуже тішить росільчан. Люди вірять, що сусідство храму Господнього з храмом науки це знакова подія. Діти будуть сумлінніші у навчанні, творчій діяльності, фізичній праці, шанобливіше ставитимуться до батьків, учителів та стануть уважнішими до ближніх. Святе місце спонукатиме кожного творити добрі та благородні справи. Директор навчального закладу Любомир Васильович Петришин, каже, що духовне місце буде скріплювати у вірі тих, хто сюди приходитиме, гуртуватиме молоде покоління навколо церкви, прищеплюватиме високі ідеали християнської моралі, допомагатиме дбати про душу.

Ідея зі спорудження каплиці належить місцевим священикам отцям Василю Пилипіву та Володимиру Бабаку, директору школи Любомиру Петришину та сільському голові Петру Зіняку. Це символічний приклад екуменізму, розповідає війт. У селі є дві церкви: греко-католицька і православна. І місцеві мешканці діляться, ходячи до церкви кожен за приналежністю до своєї конфесії. А от нова каплиця буде тепер об’єднуючим фактором. Служби Божі тут правитимуть щотижня. По черзі, кожен священик з мирянами та дітьми відбуватиме не лише Літургії, а й у школі проводитиме уроки християнської етики.

На запитання: «Хто ж допомагав зводити каплицю і чи запрошували якихось будівельників?» сільський голова Петро Іванович Зіняк з гордістю відповідає:
– Наші село знаходиться круто в горах. Колгоспів не було ніколи. І наші люди постійно на заробітках. Якби ви знали, які будинки зводять міжгірські робітники по світах!Нема кращих будівничих, як у Міжгір’ї! То ж у нас не було потреби шукати ще когось у підмогу. Працювали народним методом.

Зводити каплицю почали ще наприкінці 2010 власними силами. Звісно, що без допомоги жертводавців не обійшлося. До спорудження долучилась і Благодійна фундація Вячеслава Кредісова.

Не обійшлося цього дня і без подарунків. Перший дарунок для каплиці зробив відомий політик, доктор економічних наук Вячеслав Кредісов, передавши зі столиці ікону Богородиці з дитятком Ісусом на руках.