«Парад міністрів на Прикарпатті»

За кілька останніх тижнів Івано-Франківську область відвідали з робочими візитами прем’єр-міністр Микола Азаров, міністр енергетики Едуард Ставицький, міністр екології Олег Проскуряков, віце-прем’єр Олександр Вілкул, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник, радник президента Володимир Зубов, заступники міністрів… Окрім того, Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко зазначив, що Західні регіони України мають стати драйверами економічної євро інтеграції у період підготовки підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Серед експертного середовища існують різні твердження і припущення стосовно такої гіперактивності міністрів на Прикарпатті.

Дехто пов’язує це із лобіюванням центральною владою питання підписання угоди про видобуток сланцевого газу. Інші припускають, що у такий спосіб чинна влада намагається залучитися електоральними симпатіями напередодні виборів 2015 року, розуміючи що саме Західна Україна є найбільше орієнтованою на Європу.

Кореспонденти «Фіртки» вирішили поцікавитися у політиків і експертів до чого б це такий парад міністрів на Прикарпатті? Що він може означати для області і України загалом?

Як на мене, дивно, що лише зараз Прикарпаття, яке геополітично та історично являє собою євроінтеграційну базу, дочекалось на «парад міністрів». Такий багатий людський і територіальний ресурс заслуговує на постійну увагу та повагу. Зрозуміло, що всі названі причини мають право на існування, – і кожна окремо, і всі разом. Але, мені здається, більш важливим є інше. За всіма цими причинами криється одне, в даному контексті, не дуже приємне слово – «використати». Політики намагаються використати Прикарпаття задля реалізації різноманітних цілей, десь загальнодержавних, десь особистих. Вони «розкидають каміння», щоб потім його «збирати». Чи буде від таких «парадів» зиск для прикарпатського краю? Зважаючи на суцільні діри в бюджеті області та на її дорогах, безробіття та його наслідок – «соціальне сирітство», нераціональне використання природних ресурсів, екологічні проблеми території, – міністри мають непочатий край роботи. Бо для того, щоб щось отримати, – потрібно щось дати. То закон людський і Божий.