Cело Космач – Богоявлення

Благодійна фундація Кредісова презентувала програму «Моє рідне село» у Космачі

Першим селом на Богородчанщині, де успішно стартувала програма Благодійного фонду Вячеслава Кредісова «Моє рідне село», став Космач.

Мальовниче село Космач на Богородчанщині — єдиний населений пункт району, півтори тисячі мешканців якого все ще змушені обходитися у своєму повсякденному житті без газу. Але це — не єдина з проблем. Решта є характерними, практично, для всіх українських сіл: погані дороги, брак бюджетного фінансування на соціальні цілі, і, як наслідок — бажання місцевої молоді чимшвидше подалі виїхати.

— Не дати зневіритися до кінця та підтримати активних і має на меті програма «Моє рідне село» нашого Фонду, — стверджує керівник Благодійного фонду Вячеслав Кредісов. — Програму реалізуємо спільно з сільськими громадами Долинського, Богородчанського і Рожнятівського районів. Мета програми — вирішення місцевих проблем — спрямована на спільну роботу сільських громад і Фундації Кредісова. Фундація буде фінансувати ті проекти, до яких долучаться самі мешканці сіл. Це може бути встановлення кладки, будівництво каплички чи інший соціально важливий проект, який Фундація готова підтримувати.

Завдяки співпраці Фонду та громади Космача напередодні Богоявлення у селі всього за два з половиною дні було встановлено 120 погонних метрів бетонної огорожі.

— Чекали цього люди дуже довго, адже це — місце, де поховані рідні, священне для кожного, — переконує сільський голова Космача Ярослав Климбус.

Вячеслав Кредісов, вислухавши численні подяки і побажання селян, заявив, що співпрацю із Космачем не припинить. Нова мета — зрушити з місця проблему газифікації.

Вячеслав Кредісов побував у Космачі на свято Богоявлення. Тут він разом із селянами відбув святочне Богослужіння та офірував кошти старовинній церкві святого Дмитрія.