Два гарних приводи для свята

Тема дитинства червоною лінією пройшла крізь усе святкування Дня села у Погорільці Спаської сільської ради, що на Рожнятівщині

Цієї неділі на майданчику шкільного подвір’я в Погорільці було весело й людно. Гарно, по-сучасному повбиралися дівчата й старенькі бабусі, по-особливому урочисто виглядали чоловіки, молоді мами – хто за руку, хто у яскравих візочках – привели своїх діточок на сільське свято. Два чудових приводи порадіти всією дружньою громадою мали селяни. По-перше, День села, який вирішили присвятити наймолодшим його мешканцям, адже нещодавно пройшов День захисту дітей. По-друге, інша приємна подія також пов’язана з дітьми, точніше із сільською школою. Завдяки наданій доброчинній фінансовій допомозі Благодійної фундації Кредісова довкола шкільної території зведено нову красиву огорожу.

В Погорілецьку загальноосвітню школу І ступеня зараз ходить лише тринадцятеро дітей (старші відвідують заняття в селі Спас, до сільської ради якого відноситься й Погорілець). Школа маленька, управлінню освіти, як це не прикро, бракує коштів, щоб охопити увагою усі без винятку учбові заклади. Отож надана Благодійним фондом грошова допомога була дуже доречною. На ці кошти не тільки зведено нову огорожу, а й придбано канцелярські товари для школяриків з багатодітних сімей. Про це розповіла директор Погорілецької школи Наталія Юрчишин, підкресливши, що незабаром до цієї сільської школи буде ходити в чотири рази більше діточок. Підростають майбутні першокласники, ще декілька малюків через пару літ досягнуть шкільного віку, а цього року населення Погорільця зросло ще на п’ятьох новонароджених громадян.

Також директор школи пояснила, що на територію шкільного подвір’я було перенесено пам’ятник, встановлений на честь уродженця села Василя Михайловича Мельника, який у 1984 році героїчно загинув під час служби в армії, коли виконував свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Навколо цього пам’ятного знаку теж встановлено красиву металеву огорожу з кованими ворітцями, кошти на яку так само надані Благодійним фондом В’ячеслава Кредісова.

Поки пані Наталія розповідала нам про школу, поруч на майданчику вирувало свято, до слова запрошували гостей. Керівник Благодійної фундації В.А.Кредісов, зокрема, у своєму виступі підкреслив, що співпрацювати в рамках програми «Моє рідне село» з Погорільцем було особливо приємно, тому що відчувається, що тут сільська громада дружня, об’єднана спільною любов’ю до рідного села та його історії, що ведеться з далекого 1469 року, як повідомила у своїй розповіді присутнім місцевий бібліотекар Емілія Василівна Коваль.

Ведучі концерту оголошували виступи місцевих виконавців, пісні й вірші яких були присвячені родині, матері та рідному Прикарпаттю. Кілька разів на сцену виходив один з найталановитіших співаків села Володимир Махно, який навіть брав участь у відомому шоу Ігоря Кондратюка «Караоке на майдані». Заспівав Володимир, і далеко по селу залунав голос – такий же кришталево чистий, як вода гірських карпатських потоків, і такий же щирий і благородний, як цілі, що ставить перед собою Благодійна фундація Кредісова.