Київський Миколай на Долинщині

Цими днями практично в кожну домівку, організацію чи заклад завітав святий Миколай. Діти з величезним нетерпінням чекали його приходу, щоб святий Миколай обдарував їх подарунками за хорошу поведінку протягом року. Важливо відмітити, що до когорти святих Миколаїв з прикарпатською припискою долучився і київський Миколай.

Доктор економічних наук, заслужений економіст України, голова правління всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» – Вячеслав Анатолійович Кредісов – людина з доброю і щедрою душею – цього тижня відвідав бойківський край.

«Той, хто дійсно захищає суспільство, не чекає, щоб до нього прийшли за допомогою, а сам йде і намагається допомогти», – з таким гаслом Вячеслав Кредісов та його команда відвідали три школи Долинського району. А почали свій благодійний шлях з Малотурянської загальноосвітньої школи. Зеновій Іванович Юрків, директор школи, провів екскурсію благодійникам, а ті, в свою чергу, дарували дітям цукерки та знайомились з особливостями школи і місцевості. Згодом команда зустрілася з дирекцією та вчителями, де вручили їм подарунок – ноутбук та обговорили наявні проблеми села.

Після активної бесіди та порад з боку Вячеслава Кредісова команда вирушила до Кропивника. Андрій Зеновійович Юрків з гордістю показував свою школу: кімната-музей побутових речей, якими люди користувалися у давнину, фотографії про випускників ще 1952 року та розповів історію школи. З великою радістю діти ласували цукерками і щедро ділилися ними з однокласниками. На зустрічі з колективом Вячеслав Анатолійович вручив подарунок у вигляді цифрового фотоапарату та, спільно з головою села, обговорили проблеми Кропивника. Під час розмови була ще додаткова екскурсія до старовинної бойківської хати, яка збудована у 1890 році. Громада хоче перенести її на територію школи та відтворити всі деталі старовинної будівлі. Побачивши іскру в очах жителів, відчувши той запал у селян, «Благодійна фундація Кредісова» постарається допомогти.

Наступним був візит до села Шевченково. Екскурсія школою, здивування учнів та їх радість подарункам продовжували наповнювати команду позитивом. Директор школи – Михайло Дмитрович Оленюк показав кімнату-музей, де свої враження залишив Вячеслав Анатолійович на сторінках журналу та розповів цікаву історію виникнення назви села. Вячеслав Кредісов подарував школі мультимедійний телевізор і, зустрівшись з сільським головою, команда обговорила майбутню співпрацю. Зокрема йшлося про створення футбольного поля у селі, адже жителі пишаються своїми спортсменами і хочуть зробити все можливе для того, щоб їхні діти здобували все нові перемоги.

Але не вручення подарунків від святого Миколая було ціллю приїзду київських гостей. Головна мета візиту – активізувати жителів кожного села для спільного вирішення своїх проблем. Тобто, зібравшись разом, на чолі з сільським головою, односельчани повинні обговорити наявні проблеми, вибрати одну, що є найболючішою, та визначити шлях до її вирішення. А фонд Вячеслава Кредісова допоможе це зробити. Мається на увазі, що голова фундації надаватиме кошти у сумі від 5 тисяч гривень на благоустрій села. Та кошти будуть тільки у тому випадку, якщо жителі твердо вірять у свою ідею і погодяться на співфінансування на паритетних засадах. І це можуть бути не обов’язково гроші. Забезпечення матеріалами чи робочою силою на цю суму також прийматимуться.

Ось такі перспективи замальовуються від київських меценатів для активних прикарпатців.

Вручивши подарунки та поспілкувавшись з господарями, сповнені вражень та заряджені позитивом, гості поїхали, пообіцявши, що часто будуть навідуватися до нас та допомагати по мірі своєї можливості.

Будемо чекати нових візитів з головою фонду «Благодійна фундація Кредісова»!

P.S. Також Вячеслав Кредісов відвідав школи на Болехівщині, Рожнятівщині, Богородчанщині, де урочисто за участі дирекції та вчителів подарував: два ноутбуки, ксерокс+принтер+сканер (2 штуки), цифровий фотоапарат, мультимедійний телевізор та мікрофон.