Коментар Кредісова В.А.

З 1 вересня максимальна сума розрахунків за товари і послуги готівкою обмежується сумою в 150 тис. грн. Постанова НБУ від 6 червня була введена для того, щоб вивести кошти з «тіні», тепер протягом одного дня фізична особа може розраховуватися за товари і послуги з юрособою граничною готівковою сумою 150 тис. грн, а якщо сума покупки перевищує граничну, то платіж здійснюється безготівково. Нацбанк рекомендує всі розрахунки, що перевищують установлену суму здійснювати з допомогою платіжних карт, перерахуванням через касу банку, використовувати рахунок нотаріуса, відкривати рахунок на третю особу і т.д.
Наскільки виправданим і доцільним є такий крок Нацбанку? Чи дійсно він допоможе вивеcти гроші з тіні, а чи навпаки, може, створить чергову схему відмивання коштів третіми особами?*

Коментар Кредісова В.А. :

Глибоко впевнений, що будь-які обмеження, зокрема в нашій країні, призводять до росту тіньових ринків та активізації розумової фантазії наших співвітчизників. Зрозуміло, що використання платіжних карт, рахунків та послуг банків потягне за собою комісії, а мінімальна комісія з суми, наприклад в 160 тис.грн. становитиме близько 3 тис.грн. Звісно, мало хто захоче поділитись цією сумою добровільно. Пам’ятаєте «математику» Буратіно? «Припустимо, що у вас в кишені два яблука. «Некто» узяв у вас одне яблуко. Скільки у вас залишилося яблук? Два. Чому? Я ж не віддам «Некту» яблуко, хоч він бийся!».