Експерт - в Україні не настількі багата економіка щоб забороняти ввезення секонд-хенду

Українська економіка не настільки розвинена, щоб країна могла дозволити собі заборонити ввезення секонд-хенду з-за кордону.Такої думки дотримується голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація», член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України В’ячеслав Кредісов.

«В Україні не так вже багата економіка, наші люди не такі вже багаті, щоб заборонити ввезення секонд-хенду», – вважає він.

На його переконання, «всі ці розмови ведуться більше для того, щоб привернути до себе увагу», коли перед українським суспільством постають більш важливі моменти, пов’язані, наприклад, з новою редакцією Податкового кодексу.

«Є проблеми важливіші галасу навколо секонд-хенду, наприклад, те, що бізнес практично не брав участь у розробці проекту Податкового кодексу.Або, що адміністрування як було, так і залишилося на дуже високому рівні.Або те, що зменшення податкового навантаження, звичайно, демонструється, але воно настільки мізерне, що реально не буде відчутним для українського бізнесу, а у податкової міліції, навпаки, збільшаться повноваження щодо входження в будь-який офіс », – підкреслив Кредісов.

Нагадаємо, в останньому варіанті Податкового кодексу уряд пропонує з 1 січня 2011 року заборонити ввезення в Україну товарів, що були у вжитку (секонд-хенду), мотивуючи це тим, що необхідно стимулювати розвиток вітчизняної легкої промисловості.