Експертна оцінка щодо впливу торгових санкцій РФ (ефір радіостанції «Голос Столиці» від 30.12.15 р.)

За умови обмеження Росією транзиту українських товарів через свою територію, експорт українських товарів до країн ЄС теж скоротиться.

Доволі багато російських компаній возили товар через Україну. Але я не відчуваю, що на сьогоднішній день якась існує паніка щодо цих обмежень. Україна почала поступово повертатись в бік Європи. Європейський ринок значно більший, ніж російський. Але експорт в Європу також впаде, тому що існує глобальна світова криза, – це прогноз Світового банку на 2016 рік.

Україна свою продукцію постачала в низку країн СНД та Китай виключно транзитом через Росію. Чи є інші шляхи? Авжеж, є. Один з найбільш дешевих та рентабельних шляхів – судноплавство. Чорне море – діючий шлях з великими перспективами розвитку. Впевнений, що одеський порт найближчим часом почне працювати на повну потужність. Бізнес – це така гнучка субстанція, яка завжди знайде новий формат, в т.ч. у питаннях логістики. Бо той, хто виробляє продукцію, має її продавати і точно знайде, яким чином доставляти свою продукцію до кінцевого споживача.

Українські виробники вже шукають ринки збуту на теренах Європи, який є значно перспективнішим, тому він дорожчий та значно вищий за якістю. Тобто, якщо український товар зможе вийти на європейський ринок, проявить себе конкурентноздатним, є великі шанси, що за деякий час він достойно повернеться і на пострадянський простір.

Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_12_30/Torgov-sankc-RF-eksport-tovar-v-do-S-tezh-vpade-Kred-sov-3164/