Передвиборчий цинізм: технічні кандидати «дерибанщиків» крадуть голоси в борців за ліс

Депутат селищної ради Коцюбинського Володимир Жарков та його команда отримали у власність ділянки в скандальному лісі під Коцюбинським. Таємниці слідства – хто став власником лісу – розкрили нотаріуси.Щоб відтягнути голоси у захисників лісу, які вже ведуть дворічну боротьбу, Володимир Жарков став технічним кандидатом задля перемоги місцевого селищного голови – Вадима Садовського.

Електорат, ошуканий Вадимом Садовським та псевдогромадськими слуханнями, вірить, що отримає ділянки в лісі, які вже «роздерибанили» між собою депутати селищної ради та підставні особи Дніпропетровської області, піде й проголосує за злочинну владу в надії отримати землю. «Це типова технологія. Вони намагаються створити технічних кандидатів, щоб у справжніх борців за ліс та людей, які роками щось робили для селища, відтягнути голоси», – аналізує ситуацію в селищі експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Щоб бути більш переконливим, Володимир Жарков поширює селищем газету, тиражем 10 тисяч примірників. «На мою думку, не так важливо, кому належить ліс – Києву чи Коцюбинському. Головне, що ліс має бути лісом. Не чиєюсь присадибною ділянкою чи городом, а віковічним лісом, легенями усієї Київської області», – заявляє він на шпальтах своєї газети «Рідне Коцюбинське».

До редакції «Української правди. Київ» потрапив список нових власників лісу.

Володимир Жарков – депутат селищної ради очільник політичної партії «Пряма дія», колись очолював «УкрАзіаБуд», який в Києві кинув недобудованими скандальні дніпровські висотки, отримав ділянку в лісі за адресою вулиця Мальовнича, 33. Окрім нього низку ділянок отримали члени партії «Пряма дія», яку очолює Володимир Жарков, та наближені до нього люди.

Олександр Саідов – очільник київського осередку партії «Політичне об’єднання «Пряма дія», отримав в лісі ділянку поблизу зі своїм побратимом Володимиром Жарковим (Мальовнича, 35). Тепер вони будуть сусідами через паркан.

Марія Сова – депутат селищної ради Коцюбинського, член політичної партії «Пряма дія» отримала 15 соток в лісі за адресою: вулиця Травнева, 28.

Андрій Старовойт – ідейний натхненник і засновник партії «Пряма дія», очільник школи бойових мистецтв «Пересвіт», вихованці якої працюють тілоохоронцями VIP-осіб (один з учнів, захищаючи ректора Ірпінської податкової академії, загинув за сумнівних обставин) – отримав ділянку лісу за адресою: вулиця Миру, 3. І перший з усіх власників лісу розпочав рубку дерев.

Катерина Кільбурт – генеральний секретар української федерації фрі-файту, президентом якої є Андрій Старовойт, отримала 15 соток за адресою: Миру, 1/4.

Сергій Даніш – голова контрольно-ревізійної комісії партії «Пряма дія», отримав ділянку лісу на вулиці Молодіжній, 2/6.

Наталія Драганчук – у селищі її знають як помічницю Володимира Жаркова, вона брала участь в організації низки його публічних заходів, отримала 8 соток (а не як її керівники по 15) за адресою: Садова 5.

Такий цинізм обурює навіть тих, хто навчався в одному класі з Володимиром Жарковим. «Отримала сьогодні газету. Він, знаєте, в школі такий ніби порядний був. Але влада всіх змінює. Там дружина не останню роль зіграла», – говорить коцюбинчанка, що вчилась разом з депутатом селищної ради. «Ці спортивні школи «Пересвіт»… Дехто каже, що там діти слухають тільки Старовойта й, якщо він дасть команду «фас», – вони будуть робити, що він скаже», – додає вона.

Але оманливі статті – це не єдине, чим досягається найвищий ефект передвиборчого цинізму. «У своїй передвиборчій агітації Володимир Жарков зайшов якнайдалі: він передруковує у своїй газеті лісозахисні статті-розслідування авторів «Української правди. Київ» Олега Борового та Ірини Федорів, щоб створити імідж новоспеченого Робіна Гуда – борця за ліс»,- обурюється коцюбинчанин В’ячеслав.

Нагадаємо, що недавно В. Жарков виступив з ідеєю захистити ліс і створити на його території Національний заповідник. Однак, за підрахунками, в селищного депутата і його людей разом понад 100 соток рекреаційного ресурсу в приватній власності. Тож розпочати він може саме з цієї території і повернути її у власність держави для створення заповідника. Саме тому варто просити Володимира Жаркова надрукувати і цю статтю тиражем у 10 тисяч примірників, як це він зробив із передруком попередніх статей.

Оскільки журналісти отримали список власників рекреаційного ресурсу України, то по кожному з них буде проведене журналістське розслідування. У першу чергу це стосується тих, хто захоче на цих місцевих виборах іти до влади.

Володимир Жарков може бути не єдиним технічним кандидатом. У селищі, де ніколи не було бігбордів, «дери банщики» лісу вже їх встановили й демонструють свою «зелену» політику виборцям.

Це депутат селищної ради, який вирішив за 5 років вперше своїм обличчям та ще й у великій кількості привітати на зовнішній рекламі коцюбинчан із Днем селища. На рекламі розміщений знак – білочка в лісі. Це – символ Коцюбинського, який є на в’їзді з кільцевої дороги. Обличчя у Вадима Кузьміча усміхнене: він задоволений, що отримав земельну ділянку в лісі за адресою вул. Травнева 12, як і всі депутати, а тепер має чергову можливість навішати передвиборчу локшину мешканцям Коцюбинського. У перший же день розміщення реклами на бігборді, який для депутата Кузьміча спеціально встановили поблизу магазину, невідомі обстріляли його народною передвиборчою зброєю – яйцями. «Має повне право вітати односельчан з плакатів після того, як отримав хабар лісом і його ім’я в списках тих перших 501 разом із мешканцями Дніпропетровщини. Вітаю, односельчани, ліс роздали», – іронізує коцюбинчанин Андрій Скипальський. «Віками ніхто не наважувався рубати, а ми тут такі класні, думаємо про розвиток – і під забудову. Все вже розвинули в селищі і тільки нам ліс заважає рухатися далі. З цим і вітаємо. Думаю, символ білки згодом потрібно поміняти на сокири», – додає він.

На яку посаду буде балотуватися В. Кузьміч – поки невідомо. «Зараз він може стати і технічним кандидатом Вадима Садовського, який, як і Володимир Жарков, перед виборами швидко стане одним із захисників лісу, хоча і той, і той отримали ділянки, а може піти депутатом. Тільки ось не відомо – в нашу раду чи в Ірпінь», – припускає активістка Юлія Васіна. Намагання вплинути на виборців за рахунок «озеленення» своєї передвиборчої політики викликає обурення односельчан. «Депутати не хочуть жити на вулицях того селища, яким вони керують: Паризької Комуни, Червоноармійській, Доківській, Меблевій тощо. Вони прагнуть жити не з коцюбинчанами в реальному, створеному їхньою ж бездіяльністю світі з відсутністю дитсадків, з розбитими дорогами, безглуздими дитячими смертями, з маршрутками, які згорають на кінцевих, а хочуть жити в котеджах на вулицях Мальовнича, Садова, Квіткова, Травнева, Сонячна», – заявляє Ірина Федорів, мешканка вулиці Меблевої. «Зараз протягом місяця ми почуємо просто неймовірну кількість добрих справ, яку вони планують зробити у передвиборчих програмах. Питання в іншому. Що заважало їм це робити всі ці 5 років? «Роздерибанили» ліс. Суди проти шкідливих викидів «Пластмасу» зупинили. Біда в тому, що ми залишимось на вулицях Залізнична, Вокзальна, а для них є вже й вулиця Райдужна», – додає вона.