Про перспективи України приєднатися до Цифрового співтовариства ЄС. Ефір радіо Голос Столиці від 27.07.2016 р.

Участь в цифровому співтоваристві ЄС необхідна українському бізнесу, зокрема це допоможе зменшити фінансові та часові навантаження на підприємців, вважає голова Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» Вячеслав Кредісов.

Україна і Євросоюз створять робочу групу з питань цифрових технологій. Як заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, вона розробить спільний план дій України і Бельгії, а також цілі та потреби щодо приєднання України до Цифрової спільноти Європейського Союзу.

Прем’єр-міністр говорить, що українська сторона має надзвичайно серйозні можливості в цифровій сфері. А як ви вважаєте?

– Як експерт, як людина, зв’язана з бізнесом, скажу, що це дійсно конче необхідно українському підприємництву. Що мається на увазі? На сьогодні, перш за все, потерпає малий та середній бізнес, який, перетинаючи кордон, в якому напрямку він не рухався би – до Європи чи ближчих країн, – Молдови, Білорусі тощо, все одно стикається з безліччю державних структур, які правдами чи неправдами створюють підприємцю проблеми. Якщо електронна формула мінімізує фантастичне адміністрування дій прикордонників та митників, це вже стане стимулом для розвитку мсп. Електронна формула, скоріш за все, суттєво зменшить не лише рівень хабарництва, а і фінансове, часове навантаження на український бізнес, який задавлений до такого ступеню, що ніякою шкалою не оцінити.

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів заявив, що Україна, після приєднання до Цифрового співтовариства ЄС, зможе отримати п’ять мільярдів євро. Наскільки ця цифра реальна?

– Європейський ринок – це найбільший ринок взагалі у світі, бо об’єднаний ринок Європи більший, ніж окремий ринок США, значно більший, ніж ринок Росії тощо. Тому цифра п’ять мільярдів – не така вже велика для європейського ринку в цілому. Нещодавно я був в Швейцарії на виставці, – типові обіги компаній – 800 мільйонів, 1,2 млрд, 2 млр євро. Ця цифри – робочі, нормальні, а для нас фантастично великі, оскільки в Європі ринок, легальний, а не як у нас, на жаль, 40-50% – в тіні.

Кажуть, що приєднання до цифрової спільноти дозволить впровадити електронне самоврядування, електронну митницю, економіку і торгівлю. Для бізнесу такий варіант роботи вигідний?

– Це дійсно так. Наприклад, сьогодні типовий український виробник, який виконує експортно-імпортні операції, вимушений мати додаткових бухгалтера, фахівця з питань митної справи, економіста тощо. За умови існування електронної формули, всі ці функції виконуватиме один менеджер з продажу, який вноситиме інформацію до загальної бази даних, а потім у певний період часу здаватиме форми електронного звіту до податкової. Такий підхід суттєво полегшить роботу фахівців, підніме їх професійний рівень, а, логічно, і заробітну плату, зекономить час, фахові працівники зможуть бути задіяні до інших напрямків, що в результаті оптимізує діяльність компанії, а собівартість продукції зменшиться.

Істотно скоротить загрозу хабарів і корупції?

– Суттєво. В моєму розумінні ставлю цей факт на перше місце. Кожного разу, коли буваю в Європі, переконуюсь, чому немає корупції на кордоні, – там просто немає особистого спілкування, людського фактору, – лише електронна формула.

Раніше повідомлялось, що традиційні сектори економіки і сфера державного управління отримають переваги від впровадження аналітичних сервісів на основі масивів даних. Для яких видів діяльності це підходить, кому буде цікаво?

– Важко сказати. Можу передбачити, що виграє малий і середній бізнес, який працює, перш за все, у конкурентному середовищі, потребує прозорості, яку і забезпечить електронна формула. А от що стосується державних, монопольних, олігархічних груп… Мені здається, відповідь очевидна..

Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2016_07_27/Kred-sov-pro-perspektivi-Ukra-ni-pri-dnatisja-do-Cifrovogo-sp-vtovaristva-S-5321/